PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32797}

Kes

7,7 3 585
ocen
7,7 10 1 3585
8,1 15
ocen krytyków
Kes
powrót do forum filmu Kes

Jedna z tych postaci, która wzbudza taką odrazę, że po seansie miałem ochotę go ożywić i brutalnie torturować. Naprawdę mało która postać wzbudza we mnie taką agresję.
W sumie nie tylko on. Cały świat tego filmu, za wyjątkiem chłopaka i jego sokoła, można by bez żalu spalić i zrównać z ziemią. Może dlatego, że taki prawdziwy?

ocenił(a) film na 9
Accattone

Nauczyciel był w porządku. Matka w sumie też.

ocenił(a) film na 8
Shiloh

Nauczyciel OK. Matka od biedy ujdzie (jak jednooki wśród ślepców).

ocenił(a) film na 9
Accattone

I jeszcze ten chłopaczek co dla pana Gryce'a miał pilną wiadomość do gabinetu dostarczyć.

"Cały świat tego filmu, za wyjątkiem chłopaka i jego sokoła, można by bez żalu spalić i zrównać z ziemią."

Najbardziej poruszająca dla mnie scena w tym filmie, to jak Billy niespodziewanie opowiada na lekcji o swojej sokolniczej pasji, jak nagle się okazuje, że ta cała banda pełna jest niegłupich, dość ciekawych świata dzieciaków i tak niewiele potrzeba, żeby coś dobrego z nich wydobyć.
Kiedyś pracowałem z taką młodzieżą i było dokładnie jak w tym filmie - przy odrobinie życzliwości, cierpliwości i traktowania ich serio dawali się poznać z zupełnie innej strony. Ale oczywiście - na dłuższą metę zawsze okazuje się, że nie ma pieniędzy, czasu i ludzi, żeby z nimi skutecznie tak popracować, więc wszyscy potem wyrastają na takich starszych braci.

ocenił(a) film na 10
Urwany_Film

"więc wszyscy potem wyrastają na takich starszych braci" Nie wszyscy, ale tych "braci" jest najwięcej słychać bo mają tak mało ciekawe życie, że mają czas i energię na taką postawę :)

ocenił(a) film na 8
Accattone

Ok, tyle że młody jednak nie wykonał polecenia brata żeby obstawić tego konia i olał to wiedząc że ten jest furiatem,sadystą. Brutalny, zwierzęcy świat w którym jednak..główny bohater się odnajdywał, był typowym małym cwaniaczkiem. Pracował, kradł mleko itp. I to co pisze kolega wyżej, czyli lekcja na której opowiada o swojej pasji. Nikt się nie śmiał, nie było pawianich odruchów, czyli w tym zdegradowanym świecie jest nadzieja.

ocenił(a) film na 8
Accattone

Wyjęłaś mi to z ust!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones