PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32430}

Pocahontas II - Podróż do Nowego Świata

Pocahontas II: Journey to a New World
5,6 27 752
oceny
5,6 10 1 27752
Pocahontas II Podróż do Nowego Świata
powrót do forum filmu Pocahontas II - Podróż do Nowego Świata

Kiedyś rozumiałam inaczej te bajkę... smutno mi było, że Pocakontas nie jest z Johnem Smith'sem. Bo to była jej prawdziwa miłość. Teraz patrzę inaczej. Nie zawsze jest tak ja w przysłowiowych bajkach. Jak powiedziała Pocahotas " Kiedyś szliśmy jedną drogą". I Teraz znacznie lepiej oceniam te bajkę. Choć brakuje mi w niej tak pięknych piosenek jak w pierwszej części. Tam piosenki wszystkie bez wyjątku chwytające za serce to i ta część ma w sobie urok. Wtedy miałam 16 lat, teraz 26 lat. Może dlatego wiem już, ze życie to nie bajka a pierwsza miłość nie jest tą jedyną :)

ocenił(a) film na 7
elleri

Wydaje mi się, że John z pierwszej części i z drugiej to nie ten sam człowiek. Może się zmienił, a może pokazał swoje prawdziwe oblicze. W każdym razie uważam, że Pocahontas kochała wspomnienie mężczyzny, który już nie istniał.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
returner

Jak nie istnieje, jak istnieje. U nas w domu tak wiele miłości. Nawet hormony ISTNIEJĄ i za to odpowiadają. Ongiś źle osądzić z góry.

ocenił(a) film na 6
elleri

Ja byłam zawiedziona jako dziecko ,że nie wybrała Smitha ale jako dorosła kobieta patrze na to zupełnie inaczej .Pierwsza miłość prawie nigdy nie jest ostatnią .Pocahontas miała wtedy jakieś 13-15 lat i To była jej pierwsza ,szczeniacka miłość ;) Z czasem ich drogi sie rozeszły .Nie chodzi tu tylko o odległość ale różnice w poglądach i odmienne priorytety. Każdy dorosły człowiek wie jak trudno jest żyć z kimś zupełnie różnym , o odmiennych priorytetach gdy my patrzymy w prawo a druga osoba w lewo .Smith nigdy nie rozumiał jak ważna dla Pocahontas jest ziemia z której pochodzi ,jej bliscy i kultura . Już w pierwszej części piosenka ,,Kolorowy wiatr'' pokazała ich zupełnie różne spojrzenia na świat .Druga część tylko umocniła mnie w przekonaniu ,że oni do siebie nie pasują.Opłakiwała go wiele czasu a on nawet nie pokusił sie o napisanie listu ..pewnie ze strachu .Wolał też ukrywać się przed Królem niż zmierzyć sie z zarzutami.Facet lubił uciekac od problemów i marzył o beztroskim odkrywaniu nowych lądów z dala od całego zamieszania .Pocahontas i Rolfie pokochali sie dojrzałą miłością ,patrzyli w tym samym kierunku . Rolfie nigdy nie namawiał jej do ucieczki ,nie prosił by chroniła siebie i zdradziła swój lud bo wiedział,że jest wojowniczką i będzie walczyła do końca o to w co wierzy i co kocha. Kochał ją taką jaka jest i wyruszył z nią do jej świata a nie zamykał sie na niego.

elleri

Większość komentujących sobie chyba nie zdaje sprawy, że Disney oparł filmy Pocahontas o prawdziwą historię, która miała miejsce w XVII w. I tak, w tej historii Indianka najpierw jest z Johnem Smithem, by ostatecznie poślubić Johna Rolfe'a. I tak, w rzeczywistości John Smith był właśnie takim dupkiem jak w tym filmie.

W pierwszej połowie lat 90. Disney wytaczał nowe ścieżki w dziedzinie animacji filmowej i łamał kolejne bariery. Nie tylko w kwestiach technicznych, ale i opowiadanych historii. Disney jako jeden z nielicznych uśmiercił jednego z głównych pozytywnych bohaterów, a także zaczął budować swoje historie w oparciu o inspiracje (w końcu Król Lew przecież w główniej mierze wzorowany jest na Hamlecie).

Opowieść o Pocahontas pewnie miała być kolejnym ze złamanych barier i celowano w przekaz, że jednak nie żyli długo i szczęśliwie. Fakt, nie udało im się to, bowiem kontrast między sylwetką bohaterów z pierwszej odsłony, a drugiej jest zbyt duży i przez to przemiany postaci są bardzo niewiarygodne, no ale Disney dopiero się uczył. Przecierał szlaki i eksperymentował. I naprawdę, nie ma po co robić takiej gównoburzy, jak w niektórych wątkach na Filmwebie, że jeden z tych eksperymentów się nie udał.

elleri

Generalnie zgadzam się, ale w filmie słabo to pokazali. Między Pocahontas a Rolfem nie czuć prawie żadnej chemii, w przeciwieństwie do pierwszej części, gdzie ta chemia między Pocahontas a Johnem była.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones