Edyta Górniak

Edyta Anna Górniak

9,1
266 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Edyta Górniak

Uroda - 10
Wokal - 10
Charakter - 1
Wykonanie hymnu narodowego - 1

22/4=5,5

Zaokrąglę do 5 pkt (za hymn)


PS.Hymn narodowy jest świętością największą i nikt absolutnie nikt nie ma prawa tego szargać.Za skandal z Korei i Japonii nigdy jej nie wybaczę.

MACHO_3

A co ona takiego zrobiła??? Zaśpiewała troche inaczej niz zazwyczaj się spiewa hymn. Poza tym wina nie leżała tylko po jej stronie o czym wiele mówiono, ale społeczeństwo jak zwykle znalazło sobie kozła ofiarnego w postaci Edyty Górniak. Gdyby nasza uzdolniona reprezentacja wtedy ten mecz wygrała pewnie nikt nie zrobiłby afery z wykonania hymnu. A tak ktoś musiał ponieść konsekwencje nieudolnej gry naszych piłkarzy.
To zaważyło chyba na karierze Górniak, a szkoda bo potencjał to ona ma jak nikt inny na naszej scenie.

mzagro

Po pierwsze jesli juz krytykujesz to zapoznaj się dobrze z sytuacji bo Edyta była przygotowana na orkiestre,która miała się składać z fletu, skrzypiec itd a jak przyjechała to była orkiestra dęta! i to chyba nie jej wina... drazni mnie strasznie jak wszyscy na nią zwalają wine , zaspiewała jak na piosenkarke dobrze , starała się jak najlepiej a wina nie jest po jej stronie tylko po stronie naszego rządu...a wiadomo, ze Polak musi na kogos zrzucic wine jak sie nie powiedzie a kozłem jest Edyta...

agateczka

i po co ja tu bronic, zaspiewala beznadziejnie ze wzgledu na to jak miala to zaspiewac, wina w duzej czesci lezy po jeje stronie. Do smietnika zn ia

lw23ster

A po co jej imię tu szargać? Gdyby ściagnąć plik z samym jej wokalnym z tegoż występu, jestem pewnien iż byłby to śpiew piękny i czysty, gdyż wokal Górniak jest naszym dobrem narodowym!

Tak pięknego, mocnego głosu u nas ze świecą szukać i sądze, iż długo, o ile w ogóle, nie doczekamy się następnej wokalistki, która równie pięknie zaśpiewałaby takie nieśmiertelne piosenki jak To nie ja czy Litania, niestety tych co docenić prawdziwego talentu nie potragią u nas w nie brak, za to prawdziwych talentów (co pokazał dobitnie w każdej edycji show Idol) wprost przeciwnie...

cxap

U nas takie osoby jak Edyta sa wlasnie niszczone, a szkoda, bo ma piekny głos. A po co ja bronic? Chocby po to ze jest chluba narodowa . Na zywo potrafi zaspiewac przepieknie, nie takie cos jak mandaryna , ktora wszyscy krytykuja a ja sluchaja.

agateczka

i co z tego ze potrafi spiewac???? Jest wiele wokalistek ktore potrafia spiewac. Poza tym, ze umie spiewac jest beszczelna, chamska - i niby co chluba narodowa??? Bez przesady, ona nic dla kraju nie zrobila. Niesmiertelne przeboje - buahaha, dobre. Jeden i tylko jedyny przeboj - To nie ja, nawet go w radiu nie graja<lol>. Poza tym nic nie nagrala co by bylo warte pamietania, w przewienstwie do wielu innych polskich artystek.

whoopi4

Czasami moze przesadza, ale jesli Ci chodzi o to jak sie wypowiada w Jak oni spiewaja to czego oczekujesz? Ze da im 6.Oni nie potrafią śpiewać więc i tak edyta stara się dawać obiektywne oceny. To nie ja? Jeden tak? no ja nie wiem czy jeden? A ktora wokalista zrobila "coś" dla kraju? Sonet? bo pokazała cycki i śpiewać nie potrafi. Zastanów się nad swoim glupim pytaniem. Nie musiała robić nic dla kraju , wystarczy , że zrobiła coś dla fanów. Przez takich jak ty własnie artystki, które potrafią śpiewać zostają stłamszane na dno.

A powiedz mi jakie przeboje są warte pamietania innych artystek? Bo z tego co wiem to Edyta zrobiła jedną z najwiekszych karier za granicą. Poza tym biegle zna angielski co przy każdym wywiadzie obcojezykowym chwalą ją.

agateczka

wielka kariere za granica - buahaha, dobre sobie. Nie goadlam jak oni spiewaja, wiec nei iwem jak ona sie tam wypowiada. A Sonet kto to taki??? Moze zle napisalem ze miaal zrobic cos dla kraju.

Przez takich jak ty własnie artystki, które potrafią śpiewać zostają stłamszane na dno.

Dobre:) Czy ona została stłamszona na dno?? hmm, no moze w sumie tak, w koncu jej ostatnie "wybryki" muzyczne nie odbily sie wielkim echem.

No i co ze zna beigle angielski??? w koncu mieszkala tam kilka czy kilkakanscie lat to zna, wiele osob zna angielski, nie iwem do czego to przylatac tutaj.

Ja nei uwazam ze ona nei potrafi spiewac czy cos, tylko to na tym sie konczy. Poza tym jest jako osoba strasznie zadufana w sobie. No i jak na tak wielkie warunki woklane to zbyt czesto tego nei udowadnia, i niezbyt dobrze (czytaj rzadko nagrywa a jak cos nagra to badziew).

A inne wokalistki, ktorych piosenki sa znane, lubiane i ciagle obecne nawet po kilkunastu latach. Np.
Beata (Bajm) - ta sama chwila, biała armia i mnostwo innych. Moze lepiej na woklaistakch pokolenia Gorniak to pokazac.
Anita lIpnicka (Varius MAnx) - Piosenka ksiezycowa, Pocałuj noc, Zanim Zrozumiesz.
Kasia Kowalska - mnostwo piosenek.
no i mnostwo innych - Kayah, Bartosiewicz itp.
Gorniak blado wypada na tym tle.

whoopi4

Kasia Kowalska mnostwo , no człowieku to je wymień. Bartosiewicz , Kayah? Tyle zważ na to, że Górniak miała długą przerwę.

"Czytaj rzadko nagrywa a jak cos nagra to badziew" badziew ? ty chyba nie wiesz o czym mówisz. Ona śpiewa najczyściej ze wszystkim tych co wymieniłaś.
Na tle tych piosenkarek które wymieniłaś właśnie Gorniak wypada najlepiej,
po drugie to jest też kwestia gustu uważasz, że Kayah lepiej spiewa no to uważaj ja uważam ze Gorniak i tego zdania mi nie zmienisz.

agateczka

No ty wymieniam - Nobody, A to co mam, Jak rzecz, Co moze przyniesc nowy dzien, wystarczy???

Moze najpierw naucz sie czytac. Nie napisalem ze Bartosiewciz czy Kayah ma lepszy glos, chodzilo o co inengo, nie bede juz sie powtarzal.
I drugi raz zwracam uwage zebys dokladnei cyztala. Badziew tez mozna dobrze zaspiewac. Nie napsialem ze nagrala piosenki w ktorych wyje, belkocze, czy ze nie umie spiewac. To nic nei znaczy ze spiewa czysto, tylko ze jej piosenki sa badziewne, czy do bani, bez sensu, takie ciekawe ze nikt ich nei chcce sluchac, i nawet zadna stacja radiowa ich nie gra (no moze praiwe zadna)

Niby pod jakim wzgledem Gornaik wypada najlepiej?? Hmm, nei rozsmieszaj mnie. Widac ze jestes wielka fanka Gorniak, ale i tak mnei nie przekonasz. ja osobiscie nie jestem fanem zadnej z tych wokalistek, ktore wymienilem, ale znam ich piosenki bo sa bardzo popularne, i czesto mozna je w roznych miejscach uslyszec.

Poza tym Gorniak tylko spiewa. Nic poza tym, nigdy nie napsiala zadnej piosenki, nic nie skomponowała. W przeciwienstwie do wymeinonych wokalistek, ktore zajmuja sie nie tylko spiewaniem, ale rowniez potrafia pisac teksty (swietne, komponowac muzyke (hmm nawet Gornaik skorzystala z tego - zaspiewala do piosenki skomponowanej przez E. Bartosiewicz, ktora zreszta podarowala ta piosenke nie tlyko Gornaik ale i Anicie Lipnickiej) zajmuja sie aranzacja itp. Takze mi nie pisz ze Gorniak wypada najlepiej na tle tych woklasitek, bo prawda jest traka ze im do piet nie siega.

lw23ster

Zastanow sie lepiej jak piszesz. Napisz jednoznacznie a nie ze mam sie domyslac co dla Ciebie znaczy badziewne. Bo dla mnie to jednoznacznie coś beznadziejnego w całym kształcie.
Co z tego ze sama nie napisała żadnego tekstu?!
Moze i ją lubie, z twojej strony wychodzi, że jej nie lubisz i bardzo chcesz to ogłosić swiatu. Nie bede z toba sie przegadywac bo ty masz przekonania a ja swoje i na pewno moich nie zmienisz.

agateczka

faktycznie, nie lubie jej, ale jako osoby. Ja nie zmienie twoich a ty moich, i tyle.

lw23ster

Tyle że w tym całym wątku chodzi głównie o to, że miliony do gardła jej skoczyły po tym jednym wykonaniu naszego państwowego hitu, którego tekstu premier nawet nie pamięta (i co autor pierwszej wypowiedzi w tym temacie na to powie-zabił świętość-kara śmierci?). Nie znam jej, więc charakteru nie oceniam.

Mało ma hitów? A słyszałeś o płycie Dotyk? 500 tysięcy sprzedanych płyt i kaset. Wszystkie 3 single - To nie ja, Jestem kobietą, Dotyk - megaprzeboje, które okupowały listy hitów całymi tygodniami.

Słyszałeś o płycie Edyta Górniak? A singli When you come back to me, Anything czy One and One pewnie też nie słyszałeś? A ja ci powiem, że do dziś pamiętam jak jechałem jako nastolatek na obozik do Grecji i podczas wycieczki do Aten w radiu słuchaliśmy listy przebojów. Tak, na 3 miejscu była Edyta. Widziałem klip do tej piosenki nieraz na francuskim MCM, niemieckiej VIVIE, a sama piosenka trafiła na World Chart, radiowa listę światowych przebojów sporządzaną na podstawie kilku tysięcy radiowych list przebojów z całego świata. Jak w Radiu Zet było jej polskie wydanie często tego słuchałem, ale nigdy się nie spodziewałem, że kiedyś ktokolwiek z polski tam trafi, a jej się udało!

O singlu Impossible, który można było posłuchać na listach przebojów chociażby w Słowacji, Niemczech, Portugalii a nawet Mołdawii, też pewnie u ciebie ani widu ani słychu?

Edyta Górniak nie pisze i nie komponuje. No tragedia po prostu. Tyle, że to wokalista, a nie kompozytorka i autorka tekstów, nigdy przecież tak o sobie nie mówiła.

Dziś, a w zasadzie wczoraj, odbył się półfinał ESC, nasi wspaniali reprezentanci Jet Set nie weszli nawet do finału. Edyta w Dublinie występowała jako przedostatnia, wtedy Kidy ten festiwal coś znaczył dla kultury europejskiej i liczył się tam talent i ambicja, po jej występie publiczność nie dawała owacjami prezenterce powiedzieć czegokolwiek, ostatniego reprezentanta nikt nie słuchał...

No ale u nas łatwo kogoś zeszmacić, zszargać, raz jej nie wyszło - głupia cipa bez talentu i tyle! I mniejsza o to, ze prawie cały kraj kiedyś piał z zachwytu, teraz tylko można sobie po niej pojechać. Któż to taki, przecież dla niektórych to gwizdka jednej piosenki... Dziesiątki nagród w kraju i zagranicą, a także sprzedaż ponad miliona płyt świadczą o tym dobitnie?

cxap

Nigdzie nie napisałem ze ona nie ma talentu, czy ze nie potrafi śpiewać! Czytaj uwaznie, a potem napisz cos sensownego.
Słyszałem o płycie Dotyk - jedynym dokonaniu, które odniosło spory sukces.
Po co wymieniasz praktycznie wszystkie jej single i albumy. To ze je nagrała to nie znaczy, ze odniosły sukces.
Piosenka Impossible - nie rozśmieszaj mnie - można było posłuchać, i tyle, w Niemczech dotarła chyba aż do 70 miejsca, a w Polsce ogólnie jeszcze gorzej.
To co ostatnio nagrała też woła o pomstę do nieba.

Mi nie chodziło o to jakie ona ma warunki głosowe, o jej talent, tylko o porównanie jej do innych polskich wokalistek. I tu ze ma jeden z najlepszych głosów w Polsce (może i na swiecie) sie zgodzę. Ale mi chodziło bardziej o dokonania jej. A tu w moim przekonaniu wypada blado na tle innych wokalistek. Już nie będę sie powtarzał jakich.

lw23ster

To ty czytaj uważnie, a potem pisz, wątpię by coś sensownego. Ja tu nie widzę, żebym wspomniał choć słowem, że napisałeś, iż ona nie ma talentu czy nie potrafi śpiewać!

A co do mojego wymieniania, jeśli myślisz, że prawie wszystko co nagrała, to mało wiesz, to właśnie wymieniłem tylko to co odniosło sukces i bynajmniej nie wszystko.

Co do piosenki Impossible i rozśmieszania cię? Po pierwsze jak coś piszesz, to nie wprowadzaj w błąd, a siebie wtedy nie usprawiedliwiaj dodając ?chyba?. Po drugie list przebojów na których była obecna ta piosenka były dziesiątki, a na niemieckim Airplayu, gdybyś nie wiedział, jest to lista najczęściej puszczanych piosenek w niemieckich stacjach radiowych, singiel Impossible był kilka tygodni w TOP 20 i dotarł do 7 miejsca. W naszym kraju na liście tego samego typu też dotarła do 7 miejsca. O Poplistach, 20 Eski i dziesiątkach innych listach przebojów w kraju, gdzie była No. 1 nie wspominając? Nie wiesz, to się nie wypowiadaj.


A co do innych wokalistek z którymi Edyta startowała w latach 90. Kowalska może pomarzyć o sprzedaży tylu płyt co Górniak. Od lat nie maiła naprawdę dużego przeboju. Jej ostatniej płyty wysłuchać do końca nie potrafiłem. Jak się sprzedała, nikt nie wie, bo informacja skrzętnie ukrywana (patrz: kiepsko). O jej wokalnym występie na festiwalu Eurowizji, na którym wykonała piękną i ambitną piosenkę, lepiej nie wspominać, bo dla niej samej ta piosenka okazała się zbyt ambitna?

Kayah, komponuje, produkuje, super, ale jej ostatnia autorska płyta Stereo Typ nie dobiła nawet do 50 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, i wylansowała z niej ?aż? jeden topowy singiel. Gdyby nie Goran, o którym sama Kayah powiedziała, że jeździ po całym świecie i w każdym kraju nagrywa taką płytę, miałaby na koncie 6 płyt ze sprzedażą 400 tysięcy egzemplarzy.

Reni Jusie. Fajnie siobie radzi, mnie się podoba jej styl. Dokonania ? życiowy hit Zakręcona, jedna złota płyta, a potem długo, długo nic?

A może chcesz jeszcze o karierze dorosłej Kukulskiej podebatować, Kasi Stankiewicz, Justynie Steczkowskiej?

I nie kompromituj się porównując Górniak do takich legend na scenie jak Beata, która nagrywa już 3 dekady, nie te czasy, nie ten wiek?

cxap

cxap brawo wreszcie ktoś mu nagadales...
A co do obrońcy Kozidrak i reszty prawie amatorskich piosenkarzy których wymieniłeś: prawda jest taka i możesz dalej najeżdzać na mnie ale poprostu jej zazdrościsz tego co osiągnęła!
Zazdrość niszczy ludzi .

agateczka

Wez mnie nie rozmieszaj, czego mam jej zazdroscic??? Nie jestem zadnym wokaliste, zebym mial jej zazdroscic czegos. Jestem zwykłym szarym człowiekiem wypowiadającym swoje zdanie na temat Edyty Gorniak - sorry, ale nie kazdemu musi imponowac.

cxap

"No ale u nas łatwo kogoś zeszmacić, zszargać, raz jej nie wyszło - głupia cipa bez talentu i tyle!"

Odpowiedz była do mnie, wiec tu jest jak byk napisane o talencie!!!

Sam sie nie kompromituj! To ze pisoenka jest grana w radiu, nie znaczy ze jest przebojem. Zwlaszcza ze sie nie przeklada na sprzedaz plyt. Sorry za "Chyba", bo nie jestem pewny czy dotarła do 70 czy moze 68 miejsca, ale to nei robi wiekszej roznicy (a chopdzi o liste sprzedazy).
Dziesiatki list przebojow w kraju - sam sie nie wypowaidaj, chyba sam sobie tworzyles te listy.

Jezeli chodzi o Kowalska - jej płyta Gemini sprzedała sie rownei dobrze jak Dotyk Gorniak, poza tym kazda plyta Kowalskiej osiagnela conajmniej status złotej w Polsce (a troche ich juz nagrała). Nie wiem skad wzieles to, ze informacje o sprzedazy plyt, dokladnie ostatniej była skrzetnie ukrywana. Osiagnela status złotej (i to jeszcze wtedy gdy dawali go za 35 tys).

Eurowizja - fakt, nikt nigdy nie osignal tego co Gorniak, najprawdopodobniej nigdy osiagnie. Z drugiej ten festiwal juz nigdy nie bedzie taki jak kiedys, teraz to czysta komercha, na ktorym startuja kiepscy artysci - w sumie to bym ich nawet nie nazwal artystami.

Kozidrak - fakt, moze złe porównanie. Ale patrzac nawet na jej dokonania z okresu, w ktorym dizałala Gorniak, rowniez wypada od niej lepiej.

Jusis - sorry, nigdy o niej nie wspominalem, i uwazam, ze nigdy nie osiagnei takiego poziomu.

Steczkowska, Kukulska, Stankiewicz - podobnie jak wyzej. Chociaz Steczkowska ma warunki głosowe, ale nei wykorzystuje tego. Kukulskam miała pare hitow, nawet platyne chyba dostała, ale to za mało. Stankeiwicz wybiła sie tylko dzieki temu ze Lipnicka opuściła Varius Manx, jej solowa kariera narazie slabiutko.

Kayah - moze i faktycznie zeby nie płyta z Goranem, ale jednak nagrała ta plyte. Poza tym ma sporo przebojow.
Ok ostatnia płyta nie odniosła takiego sukcesu, ale czy wszystkie płyty gorniak odniosły.
Poza tym czasy poczatkow Gorniak i innych nie sa porownywalne z obecnymi, wtedy sprzdawaly sie płyty w setkach tysiecy, a dzis w 10 tysiecy (piractwo itp).

Nie bede sie powtarzał (post whooppi to moje, z siostry konta pisane)o innych wokalistkach. Mojego zdania nie zmienie, Gorniak jest swietna woklasitka, ale jej dokonania nie sa imponujace. I tyle.

lw23ster

Odpowiedź była ogólnie skierowana to tematu (zatem po kolei wychodzi, że powinna być wówczas ostatnia ? patrz: za twoją), a jak się konkretnie do kogoś zwracam, to robię to osobowo, tak jak się powinno.

List przebojów sobie nie wymyśliłem, w trakcie promocji singla Impossible na jednej ze stron Edyty Górniak były co tydzień aktualizowane linki do list przebojów i wypisywane pozycje, które zajmował ten singiel. Doprawdy bardzo duże tego było, oczywiście znacznie więcej tych zagranicznych, nie każde krajowe radio ma swoje notowania w sieci, a to były lata 2002/2003.


Co do kowalskiej to gruba przesada, Gemini na 100% się tak dobrze nie sprzedało. Co do kolejnych złotych płyt, racja, udawało jej się, przy coraz niższych progach za które te złote płyty przyznawano?


Eurowizja - fakt, smutne co się z tym stało, ale w chwili gdy startowały tam Górniak, Steczkowska, Kowalska, Jopek, Szcześniak to był festiwal z ambicjami. Występ Górniak zakasował wszystkich, do dziś ją tam wspominają, a na youtube ludzie z całego świata piszą w pełni uzasadnione słowa zachwytu. Ona wtedy zrobiła tam coś czego nie sposób przecenić, z piekielne trudnej piosenki wycisnęła wszystko co się dało, nawet więcej. Przy tym konkursowym wykonaniu wersja albumowa blednie, a takie rzeczy prawie nigdy się nie zdarzają, w obecnych czasach wręcz wcale.

Steczkowska, Kukulska, Stankiewicz, Jusis ? nie dostrzegasz dlaczego je wymieniłem? Stawiasz czy stawiałeś jeszcze niedawno Górniak w szranki z Kozidrak, czyli porównywałeś wokalistki z których jedna debiutowała wydając na płytach winylowych, a druga w erze kaset magnetofonowych i płyt CD. Popatrz na lata 90 kiedy to te panie razem debiutowały. Porównaj ich sukcesy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kayah, no trudno zaprzeczyć, że nie nagrała płyty z Goranem, ale reszta nie powala. Stereotyp poniżej 50 tyś, poprzednia Jakajakayah niespełna 75 tyś, przed Goranem była też Zebra 120 tyś i Kamień 60 tyś. Że kiedyś płyty sprzedawały się lepiej, a raczej kasety, każdy wie. Tyle, że Gdyby nie Goran to Górniak tylko swoją pierwsza płytą sprzedałaby więcej egzemplarzy, niż Kayah w całej karierze, a dwie pierwsze płyty Kayah były właśnie wydawane w tych ?złotych czasach?.

Dokonania Edyty Górniak są imponujące, zwłaszcza na tle wokalistek z którymi debiutowała w latach 90 i naprawdę trzeba być ślepym by nie doceniać sprzedania ponad miliona płyt i wielu przebojów, które nagrała.

cxap

http://www.e-gorniak.com/v1/viewtopic.php?t=560&postdays=0&postorder=asc&start=6 0&sid=5ea6b014a284dd6d2222738a8f13b06c

Możesz tutaj sobie poczytać o sprzedaży wszystkich płyt Edyty Górniak, no i niestety niczym tu nie imponuje, poza Dotykiem.

larina1

Naklady plyt od lat spadaja, a gdy Edyta wydawala kolejne premierowe albumy, zawsze byly w TOP 10 najlepiej sprzedajacych sie plyt w danym roku. Ostatni jak na razie album EKG (platynowa plyta) sprzedalo sie lepiej od ostro promowanej plyty Dody, co dobitnie ukazano na ostatnich Top Trendach. Zreszta o czym my mowimy, co tu udowadniac, Edyta fonograficznie debiutowala w 1994 roku i od tego czasu jest niekwestionowana gwiazda, wtedy miala hity na listach przebojow, dzis "To nie tak jak myslisz" jest jednym z najwiekszych przebojow w kraju, okupujac szczyty Poplist itd. Gdzie sa Lipnicka, Steczkowaska, Bartosiewicz, Kayah, ktore wowczas z nia rywalizowaly? Gwiazdy tancza na lodzie z Doda i Steczkowska skasowano, show z Kayah Fabryka Gwiazd tez. A Edyta trwa, nagrywa, zarabia. Budzi kontrowersje? Jak wszystkie prawdziwe gwiazdy.

larina1

P.S. Wikipedia to marne zrodlo informacji. Co do statystyk tam podanych, zwlaszcza w przypadku plyty Edyta Gorniak, niepelne. W tym konkretnym przypadku nie uwzgledniono sprzedazy poza PL. W sumie jakolwiek na to nie patrzec, Edyta Gorniak grubo ponad milion plyt.

lw23ster

"Jezeli chodzi o Kowalska - jej płyta Gemini sprzedała sie rownie dobrze jak Dotyk Gorniak" hahahahahah padam na twarz ze śmiechu. Nie ma jak to być ignorantem. Nie masz racji dziecko.
A jeżeli uważasz, że kariera solowa Lipnickiej szła i nadal idzie słabiutko to ja już nie ma słów...
aha i Steczkowska ma na swoim koncie wiele i komercyjnych i artystycznych sukcesów. Kozidrak może się pochwalić tylko sukcesami sprzedażowymi.

cxap

A ja mimo wszystko uważam że panie: Kozidrak, Stankiewicz, Lipnicka, Jopek czy M.Ostrowska biją Górniakową na głowę. Zarówno pod względem umiejętności wokalnych jak i klasy samej w sobie. Szczególnie tego drugiego Edycie brakuje ostatnio.

cxap

"Mało ma hitów? A słyszałeś o płycie Dotyk? 500 tysięcy sprzedanych płyt i kaset. Wszystkie 3 single - To nie ja, Jestem kobietą, Dotyk - megaprzeboje, które okupowały listy hitów całymi tygodniami"

taaa....mam ten album na kasecie ( albo miałem, bo w sumie moją kolekcję kaset magnetofonowych schowanych w szafie pokrywa kurz i musiałbym sprawdzić czy tam jeszcze jest). W każdym razie....Czy wiesz kto był / jest odpowiedzialny za album Dotyk? Przede wszystkim pan Jacek Cygan! To on napisał większość tekstów na tej płycie i to on jest głównym autorem sukcesu tej płyty. W mniejszym stopniu Piotr Rubik, Janusz Stokłosa czy Wojciech Olszak - odpowiedzialni za muzykę poszczególnych kompozycji i oczywiście wytwórnia Pomaton EMI. Najmniejszy wkład jest tutaj Górniakowej moim zdaniem. Ok zaśpiewała świetnie ale tylko tyle,

raf_filmweb

Ale żeby nie było tak pesymistycznie:
https://www.youtube.com/watch?v=4FVknL_DKuo

za to wykonanie, teledysk, jej urodę, delikatność, ogólny wizerunek - będę ją kochał do końca życia :) Tylko i aż za to!

cxap

A singli When you come back to me, Anything czy One and One pewnie też nie słyszałeś?

Słyszałem, ale single te pochodziły z albumu wyprodukowanego z myślą o promocji na rynku zagranicznym i tam zresztą został wydany. W związku z powyższym do ekipy Edyty dołączyło wielu fachowców międzynarodowych. Owszem Edyta pokazała się na tym albumie z bardzo dobrej strony wokalnej, a utwór One & One jest moim zdaniem jej najlepszym w karierze, a już na pewno jednym z najlepszych. Choć są pewne rozbieżności co do tego czy to jej utwór czy śp. Roberta Milesa.

agateczka

Najczyściej to śpiewa Kozidrak, NIE Górniakowa!!! Chociaż ja uważam, że jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o śpiew (nie mieszajmy do tego jej charakteru) ona po Kozidrakowej jest rzeczywiście najlepsza, chociaż głos jej się już wypalił, a szkoda, bo to był wielki potencjał.
Bez względu na wszystko ja jako wokalistkę cenie ją.

whoopi4

"I co z tego ze potrafi śpiewać???? Jest wiele wokalistek które potrafią śpiewać. Poza tym, ze umie śpiewać jest bezczelna, chamska - i niby co chluba narodowa??? Bez przesady, ona nic dla kraju nie zrobiła"

Dokładnie. W punkt! Chluba narodowa hahahaha....fajne mają niektórzy autorytety nie ma co :) Ps. a co do tego nic nie zrobienia dla kraju - to bym troszkę jednak polemizował. Przecież hymn dla kraju na mundialu zaśpiewała :))) A to że jej nie wyszło, to cóż...nikt nie jest doskonały, nawet pani Górniak , choć może się jej tak wydawać :D

agateczka

Taa chluba narodowa która nie ma nawet prawa jazdy i musi z tego robić show w programie tv? Dla mnie to nie jest żadna chluba narodowa, a narodowa żenada!
Serdecznie gratuluję takiego autorytetu :)

cxap

Stankiewicz , Ostrowska, Kozidrak to tak pierwsze z brzegu. Jeśli powiesz że Małgosia Ostrowska nie ma mocnego głosu to padnę ze śmiechu.

raf_filmweb

Stankiewicz, lol. Jeszcze brakuje Juli i Gosi Andrzejewicz do tego towarzystwa. Ostrowska ma charakterystyczny głos, ale skala znikoma. Kozidrak chyba ma najczystszy głos w Polsce, dzięki wielu trasom koncertowym przez te XX lat.

butryk_2

Człowieku czy ja tu gdzieś coś napisałem choć słówko na temat Andrzejewicz czy jakiejś tam Julii ( nie mam pojęcia nawet kto to jest) ? One do pięt nie dorastają Kasi Stankiewicz, więc błagam nie wymieniaj ich nazwisk obok niej. Gośka Andrzejewicz to taka druga Mandaryna. Myśli że umie śpiewać. Oglądałeś Szansę na Sukces z udziałem młodej jeszcze wtedy Kasi? Słuchałeś ją na albumach Varius Manx? Pewnie nie!

raf_filmweb

Ja rozumiem, że lubisz Stankiewicz, ale ona nawet w top 20 nie znajduje się wśród polskich piosenkarek. ;)

MACHO_3

Zaśpiewała tak jak jej zagrali. To kibice za szybko śpiewali to.

MACHO_3

wokal 10 - ok. uroda 10 ?? moim zdaniem nie jest wcale taka ładna.
a co do charakteru... nie wiem czego się czepiacie...
mi ona nie przeszkadza. i na pewno boli ją to, co ludzie o niej mówią/piszą
co do hymnu to również się zgadzam

MACHO_3

Uroda - 10
Wokal - 10
Charakter - 8
Hymn - 7

Oryginalne, ciekawe wykonanie hymnu inne niż zwykle.

MACHO_3

Uroda - 8
Wokal - 7
Charakter - 1
Wykonanie hymnu narodowego - 1

Razem - 1

DziadziaMET

problemy z matematyka? 8+7+1+1 = 1? Zenujaca jestes kotku!

DziadziaMET

Oj...A co z matmy na koniec roku bylo??
Może...1?

EM_DE_KE_AS

Koniec roku szkolengo w grudniu? Gratulacje!

cxap

No co cxap? Co się rzucasz? W grudniu napisałam tego posta ale użytkownik DziadziaMET swoje wspaniałe podsumowanie napisala w marcu. CHyba wiem kiedy się kończy rok szkolny mądralo cxap! Poza tym moje pytanie z grudnia dotyczyło ogólnej sytuacji

MACHO_3

Co za dyskusja. Moim zdaniem niezłe piosenka ma tylko na płycie dotyk (no i te z Pocahontas ) . Te najnowsze np. ...no bez komentarza ;)
Nie mniej jednak talent ma niesamowity . Nie wiem czemu ludzie wypisują o niej takie rzeczy . Widac nie mają lepszych zajęć i własnych problemów.
To musi być dla niej przykre,jak dla każdego człowieka,ale niektórzy nie są wystarczająco dojrzali żeby to zrozumieć .

rox16

Kłócicie się o to kto ile sprzedał płyt. Kogo to obchodzi? Czy poziom artystyczny oceniacie po ilości platyn. Dla mnie miara artyzmu jest miedzy innymi ta piosenka http://www.youtube.com/watch?v=aJm3FtgJ70M&feature=youtube_gdata i nie sprzedała się chyba w ogóle. Kozidra ma duzy dorobek artystyczny i ja cenie ale pod wzgledem wokalnym Edyta bije ja na glowe. Techniką, skalą i przede wszystkim wyrażaniem emocji nie ma sobie rownych w polsce. Cieżko mi jest znaleźc na swiecie.

Probka mozliwosci
http://www.youtube.com/watch?v=7lUmvLJan5U&feature=youtube_gdata
high notes
http://www.youtube.com/watch?v=i7_F5oIImCs&feature=youtube_gdata
http://www.youtube.com/watch?v=yNzjW0_7H0A&feature=related

merdii

Dawno już nie słyszałam tak pięknego wykonania tej piosenki, w dodatku z takimi emocjami w głosie...
http://www.youtube.com/watch?v=sY0yl2Z33lI&feature=related

Ja bym jeszcze dodała do tego ten utwór:
http://www.youtube.com/watch?v=CafyGO1Qe8g

użytkownik usunięty
EM_DE_KE_AS

Górniak jest pierdolnięta, dobrze śpiewa, ale swoich fajnych piosenek ni ma.

"Górniak jest pierdolnięta"

co byś powiedział, gdyby tak o Tobie powiedziano.
Proponuje zmianę słownictwa

użytkownik usunięty
EM_DE_KE_AS

Jakbym się zachowywał jak pierdo****** to należałoby mnie tak właśnie określić. A ona się tak zachowuje, nie jest normalna.

Szczerze, to mam głęboko w poważaniu co ona mówi. Najważniejsze żeby śpiewała, a robi to genialnie. Szkoda tylko że jej ostatnie piosenki to badziewia typu "To nie tak jak myślisz"

merdii

Od jak dawna znasz ją osobiście, że wiesz takie rzeczy? :) Czy jesteś stałym czytelnikiem faktów i pudelków? :) Jak tak to wspołczuje :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones