PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113222}

Podróż do Nowej Ziemi

The New World
6,1 11 519
ocen
6,1 10 1 11519
7,1 13
ocen krytyków
Podróż do Nowej Ziemi
powrót do forum filmu Podróż do Nowej Ziemi

Liryka i emocje

ocenił(a) film na 8

Film liryczny, nasycony emocjami i spokojem. Obrazy zapierające dech w piersiach. Brak wartkiej akcji, ale nie o to chodzi. Dojrzewanie do uczucia i do filozofii życia. Dwie kultury, które różni wszystko, a łączy miłość.

krzemsylwia

o tak! zgadzam się. Dialogów mało, cisza, spokój, szum wiatru, spojrzenia bohaterów, ich ruchy...to wszystko co mamy. Czas biegnie powoli. Przykro mi było co prawda ze względu na cierpienie tego podbijanego plemienia, Anglicy odpychali swoim postępowaniem - rdzenni mieszkańcy byli spokojni, żyli w zgodzie z natura, a Anglicy kłócili się nawzajem, mordowali... na takim pięknym terenie zbudowali sobie obrzydliwą osadę bez trawy, drzew, zniszczyli krajobraz... No i Bale, mnie on tu nie pasował - jego widzę w innych rolach.

ocenił(a) film na 8
krzemsylwia

Do tego cudna muzyka komponująca się z obrazem, wszystko to sprawia, że wartka akcja nie jest potrzebna. " Dojrzewanie do uczucia i do filozofii życia " to najważniejszy element całego filmu, zwracający uwagę na to, że każdy człowiek , poszukując swoich własnych Indii , może "przepłynąć mimo".

krzemsylwia

Dla mnie najpiękniejszy film jaki oglądałam w życiu. Tyle razy już go oglądałam... Piękny, właśnie taki jak napisałaś. I ten Mozart w tle przy zbliżeniu głównych bohaterów. Oh...

ocenił(a) film na 8
Goja_2

Bardzo piękny, liryczny film.

ocenił(a) film na 8
Lucas207

Niesamowity!!! Z początku mnie nudził, później mnie wciągnął, a reszta to chapeau bas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones