PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113222}

Podróż do Nowej Ziemi

The New World
6,2 11 532
oceny
6,2 10 1 11532
7,1 13
ocen krytyków
Podróż do Nowej Ziemi
powrót do forum filmu Podróż do Nowej Ziemi

Hmm... Na wstępie przed krytyką i szczególnie tą negatywną warto zastanowić się czego tak naprawdę oczekiwało się. Jest to film Mallicka, który bynajmniej bardzo zaskoczyłby mnie, jakby poszedł w stronę widowisk, jak "Troja", czy "Aleksander". Aczkolwiek twórcy obydwu obrazów również swego czasu zaskoczyli mnie i samym wyborem tematu i potem kierunkiem, jaki obrali. W modzie były ostatnio takie molochy produkcyjne. Obsada "New world", jak i promocyjne plakaty oraz www zdradzały pewne elementy, jakich się mogłem spodziewać i jakie mogłyby mnie rozczarować. Z takim podejściem po pierwszych minutach doznałem przyjemnego uczucia, a zarazem rozczarowania pozytywnego. Kino, jakie oferuje Mallick nie jest nastawione na masówkę i jest efektem zamysłu reżysera oraz jego wizją. Jestem tego pewnien. Także jest nietypowo. Jest inaczej. Film ze względu na swoją fabułę wydawał się łatwy do przedstawienia oraz naturalnie kojarzony z bajką disneya. Tymczasem - chociaż zdjęcia są bardzo ładne - nie są porywające i widowiskowe. Również muzyka jest powściągliwa. Bynajmniej ja tak odbieram ten obraz. Momentami sięga pewnej epickości i ma elementy dynamiczniejsze, ale najczęściej rezygnuje z tego toru i jakby odwraca się od tej strony, która właśnie wydawała się mięc największy potencjał. Rozumiem w pełni znudzonych filmem i także akceptuję falę żali wylewanych z postów. Nie piszę akurat tylko o opiniach z fw. Cieszę się, że Mallick nakręcił właśnie taki obraz. Wymykający się standardowi, o co tak trudno. Można uznać, że historia miłosna jest pewną kliszą, ale i w obrębie niej reżyser wykrzesać stara się to, co najlepsze. Jeśli kogoś nudzi pierwsze 30 minut niech faktycznie sobie daruje.

The_Perfect_Drug

Sprawdź w słowniku, co znaczy słowo: bynajmniej. Co to za moda, żeby używać tego słowa sprzecznie z jego znaczeniem?!

The_Perfect_Drug

Ciekawam, jak odebrałeś "Drzewo życia", a jeśli tak, to czy po tym seansie zmienił się Twój odbiór "Podroży do nowej ziemi"?

arma

Edit:
Ciekawam, jak odebrałeś "Drzewo życia". Czy po tym seansie zmienił się Twój odbiór "Podroży do nowej ziemi"?

ocenił(a) film na 7
The_Perfect_Drug

ciekawe mnie film znudził dopiero po około 90 minutach oglądania. 150 minut to stanowczo za długo nawet jak dla mnie - człowieka który widział już w kinie prawie wszystko. To właśnie ten obraz spodobał mi się bardzo, ale niestety przysnęło mi się, może to i zaleta, bo film niebywale relaksuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones