PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113222}

Podróż do Nowej Ziemi

The New World
6,2 11 532
oceny
6,2 10 1 11532
7,1 13
ocen krytyków
Podróż do Nowej Ziemi
powrót do forum filmu Podróż do Nowej Ziemi

Spodziewałam się

ocenił(a) film na 4

dobrej przygodówki z elementami romansu, dostałam coś... no właśnie, coś co mi nie sposób określić. Obraz ubogi w dialogi, ktoś powie - liczą się emocje. Owszem, lecz dialogi w mojej subiektywnej opinii są ważną ich częścią. Miały je zapewne zastąpić monologi dwójki bohaterów, które - przynajmniej we mnie - nie wywołały kompletnie nic. Były wręcz nieudane i wpakowane na siłę.
Pozytywnie zaskoczyła mnie pani Kilcher - choć młodziutka, ze swoją rolą poradziła sobie bardzo dobrze, o wiele lepiej niż Farrell, który nie powinien się tam znaleźć. W roli kompletnie niewiarygodny. Obrazu nie ratuje Christian, ani muzyka Hornera. Jedyny plus - piękne widoki.
Dawno się tak nie rozczarowałam.

ocenił(a) film na 3
Cleaa

Zgadzam się w 100 %!! Dawno nie rozczarowałam się tak filmem, co do którego miałam tyle oczekiwań. Jedna z moich ulubionych historii ponownie przeniesiona na ekran, tym razem w wersji filmowej, nie w postaci bajki (która zresztą całkowicie podbiła moje serce). Co do Farrella, nie wiem kto dał mu tę rolę, ale on kompletnie do niej nie pasuje. Co do widoków, podobnie jak Ty, uważam je za jedyny plus tego filmu. Szkoda, że tak mało...

ocenił(a) film na 5
Cleaa

Również zgadzam się z opinią. Oglądałam film już jakiś czas temu i pamiętam, że obejrzałam go do końca tylko dlatego, że wiedziałam, że pojawi się Christian Bale. I jeśli to była jedyna motywacja, to pokazuje jak musiałam się nudzić.

ocenił(a) film na 6
queenmother

Obejrzałam do końca również ze względu na Christiana Bale'a! Dodam, że oglądałam wersję reżyserską, która trwała 2 godziny i 50 minut.

ocenił(a) film na 6
Cleaa

film dziwny, trochę przewijałam. Najciekawsze w nim były losy pierwszych osadników, bardzo realistycznie przedstawione, choć zajęły niewielki ułamek filmu.
Nie znajduję powodu, żeby go polecić komukolwiek, no chyba fanom Bale'a, ale dopiero od połowy najlepiej...
To jest taki poetycki obraz o miłości, może plus za zdjęcia...

ocenił(a) film na 4
gingerka

Film oglądałam raz i więcej nie zamierzam... nudny od samego początku, ledwo dotarłam do końca.. zdecydowanie wolę wersję bajkową :)

gingerka

Jeśli ciekawi cię życie pierwszych osadników, w miarę dobrze jest przedstawione w niemieckim dokumencie z 2010 r. - Pocahontas i kapitan John Smith - miłość i przetrwanie w Nowym Świecie (Pocahontas und Captain John Smith - Liebe und Überleben in der Neuen Welt). Nie ma na filmwebie, ale czasem jest puszczany na viasat history. Skupiono się na stosunkach między Indianami a osadnikami. Z tym, że nie każdemu może się spodobać mało romantyczna rzeczywistość (Smith ponoć bez słowa wyjechał do Anglii, a drugiego męża Pocahontas poślubiła, by utrzymać pokój między Indianami a osadnikami).

ocenił(a) film na 2
Cleaa

Najwolniejszy i najbardziej ckliwy film świata. Chyba z rok go oglądałem zanim dotarłem do końca. Doskonały na bezsenność.

ocenił(a) film na 3
Cleaa

Malick i ta jego paplanina... gdybym wiedziała, że to jego film, chyba nawet bym nie zaczęła oglądać. ale tak jak i większość, wytrwale czekałam na Bale'a

ocenił(a) film na 5
Cleaa

Mnie również rozczarował, bardzo powolny ,strasznie przedłużane sceny co powodowało u mnie znużenie, można było zmieścić to w 1.5 godziny lub urozmaicić dialogi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones