PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113222}

Podróż do Nowej Ziemi

The New World
6,2 11 532
oceny
6,2 10 1 11532
7,1 13
ocen krytyków
Podróż do Nowej Ziemi
powrót do forum filmu Podróż do Nowej Ziemi

Witam szukam filmów o kolonistach,znacie może jakies ciekawe tytuły?z góry dzieki.Pozdrawiam CoNe

ocenił(a) film na 7
CoNe1988

Jednym z najsłynniejszych, choć może nie jednym z najlepszych, jest 1492 Conquest of paradise (1492 Wyprawa do raju) Ridleya Scotta ze znaną i lubianą muzyką Vangelisa. Może jeszcze Tańczący z wilkami, choć nie wiem, czy mieści się to w Twoim pojęciu filmów o kolonistach.

ocenił(a) film na 7
q_ba87

Jeremiah Johnson z R. Redfordem. Też podobne klimaty.

CoNe1988

Into The West fajny serial moze nie tyle o kolonistach ile grabieży ziem Indian przez białych osadników, przypomina mi sie jeszcze Wyprawa do Raju - Conquest of Paradise 1492, Misja....

CoNe1988

Aguirre gniew boży,1972 Wernera Herzoga to musisz zobaczyć kwintesencja...

CoNe1988

Bunt na Bounty - film Rogera Donaldsona oparty na faktach.
http://www.filmweb.pl/f4381/Bunt+na+Bounty,1984
polecam!!

dodatkowo Apocalypto jak nie widziales - obowiazkowo

h4r

no w apocalypto jest dużo kolonistów szczegulnie w jednym miejscu hehehe dobre typie

h4r

Haha... Zaraz pęknę!:-)
Byli tam co najwyżej 5 sekund, na końcu filmu:-) Kogo wziąłeś za tych kolonistów?

użytkownik usunięty
CoNe1988

Z Afrykańskich klimatów polecam "Cobra Verde" i "Zulu" z amerykańskich chyba wszystko co znam widziałeś.

użytkownik usunięty

River Queen, Fortepian. Co prawda o Nowej Zelandii, ale zawsze.

Obowiązkowo "Jak zdobywano Dziki Zachód". Choć nie wiem czy o taką kolonizację Ci chodzi ale z pewnością ma kolonialny klimat. Po części też "Wybrzeże Moskitów" i "Misja"

ocenił(a) film na 7
krevek

Witam,
dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;-) , większość niestety już widziałem "Bunt na Bounty" to tylko wersja z 1962 r. z Marlonem Brando - wspaniały obraz a co do "Apocalypto" ;p to jest mowa o kolonistach a raczej widać ich statek przez moment ale mimo wszystko produkcja ciekawa. "Jak zdobywano dziki zachód" film - historia pewnie, że warto odświeżyć tą pozycję w wolnej chwili... Nie widziałem filmu podanego przez Zarptak'a "Cobra Verde" - opis ciekawy i ocena zachęcająca także w najbliższym czasie postaram się obejrzeć ten obraz ;-) Jakby ktoś znał jeszcze jakieś filmy godne polecenia proszę o wypowiedzenie się. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie się tematem.

ocenił(a) film na 7
CoNe1988

Jeszcze dziękuję Walecznemu Kurczakowi III za "Into the West" po wstępnych "oględzinach" film zapowiada się naprawdę interesująco ;-) Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

ocenił(a) film na 8
CoNe1988

http://www.imdb.com/title/tt0175996/
Polecam "La otra coquista" [The Other Conquest], Meksyk 2000.
Ja to sobie sprowadziłam na DVD, ale swego czasu całość była na YT, może jest jeszcze?

nuzak

nie 2000, a 1998.

ocenił(a) film na 1
CoNe1988

Wątpię, że da się go gdzieś znaleźć (poza USA), ale może będziesz mieć szczęście. :) Film nazywa się "First Landing" i opowiada historię Jamestown, a raczej pierwszego pastora w tej kolonii. Ponoć świetny. Niestety nie wiem, bo jeszcze nie udało mi się go kupić, choć to pewnie kwestia czasu. :D

Mogę też z czystym sumieniem zarekomendować "Pocahontas", ale w wersji aktorskiej. Trochę to bajkowe, ale ma fajne gagi. Film niskobudżetowy, ale ogląda się super.

ocenił(a) film na 3
Anya_Pooka

patriota-genialny film o niepodleglosci USA
ostatni mohikanin

ocenił(a) film na 4
CoNe1988

chyba nikt nie podał Jadra Ciemności. Również kolonizacja afryki

CoNe1988

specjalnie sie zarejestrowalem :) aby podrzucic mala perelke - "El Dorado" Carlosa Saury - wyprawa hiszpanow do mitycznego el dorado, ktora przeradza sie w jatke, polecam

CoNe1988

pocahontas:D

CoNe1988

"Zaginiona kolonia" - horror, ale kiepskawy. Jednak do obejrzenia.

ocenił(a) film na 1
arrowman

A to nie jest czasem o Roanoke? Przynajmniej tytuł to sugeruje...

Anya_Pooka

Tak:-)
http://www.filmweb.pl/film/Zaginiona+kolonia-2007-416004
Ale pomimo sugestii autorów, że film jest oparty na faktach, to raczej przedstawione w nim wydarzenia nie mogły się wydarzyć.

ocenił(a) film na 7
arrowman

Rzeczywiście "Zaginiona kolonia" to typowy film na nudny wieczór, trochę akcji - dużo bajek, choć nie jest najgorzej, można obejrzeć. W rzeczywistości to chyba ich tubylcy wybili...

Co do "El Dorado" Carlosa Saury, szukałem tego film chyba już wszędzie, nigdzie nie można go dostać.

CoNe1988

Wątpię, żeby byli to tubylcy, przynajmniej nie wybili ich w forcie. W opuszczonym forcie nie znaleziono śladów walki, znaleziono za to wyryty w drewnie napis mogący być jakąś indiańską nazwą. Być może to tylko przypadek, albo udali się do jakiejś sojuszniczej indiańskiej osady (chociaż w tamtym czasie już raczej takich nie mieli) i tam mogło dojść do jakiejś kłótni, Zachodnie nacje nie potrafią żyć w pokoju. Jeżeli to był taki sobie napis, to mogło się wiele wydarzyć. Np. mogli zbudować własny statek i próbować odpłynąć w inne miejsce, dogodniejsze do łowów i rybołówstwa.
"El Dorado" Carlosa Saury rzeczywiście trudno jest znaleźć. Jeżeli istnieje jeszcze jakaś stara wypożyczalnia to może tam spróbuj? Ale to raczej tylko w większym mieście, u mnie wszystkie upadły:-(

ocenił(a) film na 1
arrowman

Ja znowu słyszałam, tezę, że koloniści z Roanoke, po części umarli od chorób, a pozostali zmieszali się z Indianami. Gdzieś nawet czytałam taką legendę, że Pocahontas miała domieszkę europejskiej krwi. Ale jakoś w to nie wierzę.

Anya_Pooka

Możliwe, ale to, że się zmieszali z Indianami z wyspy to trochę mało prawdopodobne, tak sądzę, bo jedyni indiańscy sprzymierzeńcy anglików pochodzący z wyspy, byli we Wielkiej Brytanii.
Gdyby umarli od chorób, znaleziono by groby.
Mogli za to odpłynąć do Indian spoza wyspy, aby tam szukać nowych sojuszników (a może już wcześniej znaleźli). Gdyby pozostali na wyspie, to ich ślady prędzej czy później zostałyby znalezione. Było to jak pamiętam prawie 200 osób. Nie mogli ot tak zniknąć.
Na moje, wybudowali tratwy i wypłynęli. Być może nawet przeżyli, tylko byli na tyle daleko, że nikt o nich nie usłyszał. A kolonizacja kontynentu dopiero co się wtedy zaczynała. Mogli umrzeć w jakiejś wiosce, a ich dzieci mogły nie wiedzieć, bądź zapomnieć, że pochodzą z Wielkiej Brytanii.
Gdyby wtedy możliwe było zrobienie szerszego wywiadu wśród Indian co oznacza ta nazwa, która została na jakiejś belce wyryta, to kto wie, może by ich znaleziono. Ale to byłby w tamtych realiach raczej trudne.

ocenił(a) film na 1
arrowman

To słowo wyryte na drzewie to "Croaton", nazwa wioski (?) przyjaznego wodza Indian, 50 mil na południe od koloni Roanoke. (Z Bryan O'Callaghan, "An Ilustrated History of The USA"). To tak jako ciekawostka. :D

Anya_Pooka

Hmm... Ja czytałem, że nikt nie wie co ono oznacza:-) Oraz, że na wyspie nie było już wtedy przyjaznych Indian.
Dzięki za książkę. Moja wiedza pochodzi z ogólnie pojętego internetu, a tutaj jest wiele plotek:-) Ludzie niby chcą wszystko wiedzieć, ale jak przychodzi co do czego, to robią ze sprawy oczywistej, tajemnicę, albo raczej próbują:-)

ocenił(a) film na 1
arrowman

No, niestety. A ja zawsze staram się dociec prawdy. Od przeszło 10 lat siedzę w tej tematyce, więc trochę książek mi się nagromadziło. :D Jak coś to pisz (i Wszyscy pozostali tez), mam sporo materiałów i zawsze chętnie się podzielę wiadomościami. :)

Anya_Pooka

Ok. Dzięki. Szkoda tylko, że czasu tak mało, a Święta też zapowiadają się pracowicie. Same terminy...

ocenił(a) film na 7
arrowman

A ja nadal szukam filmów o kolonistach ;-)
Przez ten czas od mojego ostatniego wpisu zdołałem ogarnąć już wszystkie wymienione przez Was Koledzy i Koleżanki filmy ;-)
Polecicie coś jeszcze ?

ocenił(a) film na 7
CoNe1988

Epicka saga. Emigranci (czesc 1) oraz Osadnicy (czesc 2). Wspaniałe dwa filmy.

CoNe1988

Nie dopatrzyłam się, żeby ktokolwiek wymieniał, ale Jądro Ciemności to kwintesencja europejskiego kolonializmu. W wersji filmowej, z zatrważającym Marlonem Brando nazywa się "Czas Apokalipsy".

CoNe1988

Aguirre, gniew boży
Królewskie polowanie na słońce

CoNe1988

Większość kultowych pozycji już została podana. Z mniej znanych a dobrych polecam:
"Zabawa w Boga" http://www.filmweb.pl/film/Zabawa+w+Boga-1991-36093
+ End of Spear http://www.filmweb.pl/film/End+of+the+Spear-2005-213651
fabularny ale oparty na faktach.

ocenił(a) film na 6
CoNe1988

"Pochowaj me serce w Wounded Knee" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones