PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113222}

Podróż do Nowej Ziemi

The New World
6,1 11 519
ocen
6,1 10 1 11519
7,1 13
ocen krytyków
Podróż do Nowej Ziemi
powrót do forum filmu Podróż do Nowej Ziemi

Okładka zapowiadała banalny romans klasy B, ale to zmyłka. (graficy, starajcież się bardziej!)
Film bardzo poetycki, spokojny, oddający perspektywę snu. Pierwsze, jakby urwane sceny to jedyny słabszy moment filmu, bo oglądający, jeszcze się nie połapał z czym ma do czynienia. Im dalej tym obraz staje się bardziej realistyczny.
Wspaniała gra Kilcher. Oddała magię świata, którego już nie ma

Uwaga! Jeśli kochasz filmy z Sandrą Bullock albo Brucem Willisem, to pewnie nie będziesz szczęśliwy. Ale przecież w wypożyczalni jest tyle półek

ocenił(a) film na 8
damazlasiczko

Zgadzam się, film kapitalny, mało takich się kręci, więc tym bardziej warto obejrzeć. Pięknie nakręcony, zagrany i napisany. Widziałem wersję reżyserską trwającą 2 godziny 51 minut, obawiam się że dużo krótsza kinówka wiele straciła na tych cięciach.

Indrid_Cold_84

a ja mam pytanie. Ponieważ dostęp miałam tylko do krótszej wersji(i szczerze mówiąc podczas oglądania wydawało mnie sie film był "cięty") jak wyglądała scena ponownego spotkania Rebecci i Johna? u mnie prawie nie rozmawiali, chwile pospacerowali i w sumie tyle, potem pobiegła do męża i dała do zrozumienia że teraz jest jego. pamiętasz? :)

ocenił(a) film na 8
LaraCrofts

Oj już nie pamiętam, dużo filmów przeleciało od tamtej pory:) Ale 20 minutowego monologu nie było na pewno;)

ocenił(a) film na 7
LaraCrofts

Oglądalam 2 dni temu, myślę, że dłuższą wersję, bo 2,5 godz., a więc nic wiecej nie było. Porozmawiali chwilę, on jej powiedzial coś w stylu: myślałem, że to co przeżyłem to było to o co mi chodziło, ale nie, to co z Toba przeżyłem, to był to najwspanialsze.

damazlasiczko

Jak wyżej. Film bardzo, bardzo godny polecenia ! :)

another_john_doe

Dobry film, dosłownie dobry, bo jak dla mnie 7/10. Miało być 8, ale, oczywiście, podobnie jak w bajce, nie wybrała tego co trzeba. xP

ocenił(a) film na 6
damazlasiczko

mnie się też podobał,
przepiękne scenerie, piękna historia.
Co mi się nie podobało to wydziargane ramiona Farella rażąco nie pasujące do tamtej epoki.
Z pewnością tatuaże były wtedy spotykane wśród żeglarzy, lecz nie takie motywy, - mogli mu jakoś zataterować te dziary.
Problem dotyczy wielu współczesnych filmów.

ocenił(a) film na 7
yeti100

Dobrze, że przynajmniej zegarki chowają :) (piję akurat do znanego polskiego filmu historycznego)
Film może i ładny, poetycki w wymowie, scenerie przepiękne, zagrany świetnie, ale .... ale niestety też nużący . Za mało w nim akcji , jakieś ikry... nie lubię robienia z filmu książki , jak będę chciał to sobie poczytam jakąś powieść. Przez to 7/10

ocenił(a) film na 8
damazlasiczko

Coś w tym jest. Bardzo cenne sceny pokazujące co czuli i myśleli i jak myśleli Indianie. Ponadto po prostu piękny film o uczuciach, nie przegadany, dobrze oddający nastroje, emocje i dylematy ludzkiego wnętrza zmagającego się z zawiłymi problemami sercowymi. Ode mnie mocne 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones