PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113222}

Podróż do Nowej Ziemi

The New World
6,2 11 532
oceny
6,2 10 1 11532
7,1 13
ocen krytyków
Podróż do Nowej Ziemi
powrót do forum filmu Podróż do Nowej Ziemi

ale dno

ocenił(a) film na 2

nuda na maksa, nie polecam, stracony czas, nic dziwnego ze w wypozyczalni mieli tylko jedna kopie...

ocenił(a) film na 1
Yerry

Dokładnie, tak zwane dno dna. Kupiłam płytkę DVD, bo kocham historię Jamestown, ale stwierdzam, że wyrzuciłam 5 dych w błoto. Nudne to, nijakie i nawet fakty historyczne są pomylone (daty, fakty, etc.). A jedno aż woła o pomstę do nieba, a Smith przewraca się w grobie. Kto, do jasnej Anielki, wymyślił, że Smith i Rolfe byli w Jamestown w tym samym czasie?!? Oni się nawet nie znali! Dopiero w Londynie, jak Pocahontas (już wtedy Rebecca) przyjechała do Anglii, mogli się poznać, ale też nie koniecznie. Autor scenariusza powinien dokładnie sobie poczytać chociażby książki takich autorów jak David A. Price czy Kapitan John Smith (tak, ten z legendy o Pocahontas). Jest oczywiście więcej błędów w tym filmie, ale to chyba by mi zajęło wieki, zanim wyliczyłabym wszystkie. Także zgadzam się w 100% ten film, to DNO!

ocenił(a) film na 8
Anya_Pooka

Świetny film. Bez zagęszczaczy, polepszaczy , bez dorabiania ideologii, bez płycizn mentalnych i tautologii. Wobec powyższych argumentów krytycznych
należy powiedzieć że jest kilka czy kilkaset tematów z czego większość to toposy stale przewijające się w naszej kulturze, literaturze i sztuce.
Są uniwersalne i nie potrzebują zakotwiczenia w konkretnym czasie czy miejscu a poza tym ...:zdjęcia, aktorzy, muzyka reżyseria !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones