PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113222}

Podróż do Nowej Ziemi

The New World
6,1 11 549
ocen
6,1 10 1 11549
7,1 13
ocen krytyków
Podróż do Nowej Ziemi
powrót do forum filmu Podróż do Nowej Ziemi

O ile niekiedy mysle o ludziach dawajacych 1-4/10 filmom ktorym ja dawałem 7-10 ze sa to totalni kretyni(czyli wiekrzosc ludnosci tej planety)to tu musze zaznaczyc ze to fim ktory spodoba sie 30%ludzi którzy go zobacza nie dlatego ze wszyscy to kretyni. Dzisiaj gdy słyszymy o filmie historycznym to myslimy o budrzecie powyzej 100mln $ i wspaniałych sekwencjach batalistycznych. Lecz tu raczej mało sie dzieje jesli patrzyc ze strony wzrokowca liczacego tylko na efekty specjalne( których ja sam jestem też miłosnikiem ale ciesze sie ze zaliczam sie do ludzi dostrzegajacych uczucia w filmie i nie pochwalam tych co chca tylko krwi,bitew,poscigów,wybuchów no i oczywiscie nie pomine głopawych komedyjek romantycznych a w nich głownie podtekstów seksualnych rzecz jasna,choc te ostatnie to domena dziewczyn,reszta razem wzieta jest mniej zła niz te ich upodobania ale jak oskarzac kogos o myslenie o seksie to oczywiscie nas facetów,my przynajmiej mamy honor i sie nie wyrzekamy tego poprostu chcemy pokazac ze nie jestescie inne czytac leprze.No ale ja nie o tym ,wyszlo z tego gadanie na dziewczyny,choc fakt ze one awyzaja gniota srednia ocene,dobra koncze na was narzekac:)w koncu wole nie myslec co bylo by bez was)Tak wiec prosze nie piszcie o kazdym filmie nie sensacyjnym ze nie ma w nim akcji i nic sie ogulnie nie dzieje bo jest cos takiego w tego typu filmach jak to co dzieje sie w umysłach i sercach bohaterów filmu,tego typu sprawy jest trudniej dobrze wyrazic bo tu nie ma komputerowych efektów zaleznych od kasy tylko trzeba talentu aktorów no i scenariusz.Film moze sie dłuzyc ale wiekszosc nie komercyjnych filmów sie dłuzy i mowia to nawet osoby jak ja ktorym sie te filmy podobaja bo to oczywiste ze trudno tu o gwaltowne zwroty akcj lecz podczas ogladania czlowiek zdaje sobie sprawe przez caly czas filmu ze jest to historia o czyms waznym i nawet po lekim przynudzeniu od czasu do czasu nie pozwala na koncu dac niskiej oceny i pobudza do refleksji.Zdziwila mnie ta srednia,naprawde na jaki film nie patrze to prawie zawsze znajdzie sie ocene powyzej 7 nawet w totalnych gniotach bo ludzie lubia chłam typu 5-6/10.cos co dobrze wyglada ale jest irytujace jak obcy kontra predatoe dolicha toz to ma cos kolo 8/10 srednia przy ponad 1000głosów.Domyslam sie ze przez to ze ten film nie byl u nas w kinach jest taka ocena .bo te kilkadziesiat osob to akurat ci co sie w takich filmach nie lubuja z tad ta srednia. wiadomo ze ten co to widzial to ogladal divxa ,a ci co lubia takie kino to typ ludzi chodzacych do kina,smakoszy nie lubiacych slabej jakosci i zlego tlumaczenia.Ja tez bym poszedl do kina jak zwykle robie gdyby byl ten film u nas.

Klopsik1988


Rozumiem, że ty sie uważasz za superinteligenta? Co z tego że ty dawałeś niektórym filmom 7-10 ? Dzisus nie wyzywaj ludzi od kretynów jeśli dali nższą notę filmom dla ciebie ambitnym i świetnym. Zgadzam się że niektórzy na Filmwebie, dają wysokie oceny tylko komercyjnym filmom pełnych efektów specjalnych, ale takie filmy też są potrzebne. To jest poprostu inny gatunek nazywane sciecne fiction lub akcja i przeznaczony tylko do dobrej zabawy. I nie zrozum mnie źle, nie sądze, że wszystkie produkcje tego typu nie nadają się na krytykę, bo są takie "perełki", które wołają o pomste do nieba. Tylko zastanów sie trochę głębiej nad tym co piszesz ! Jeśli by sie uprzec to ja ciebie moge nazwac kretynem, bo nie potrafisz docenić ludzi ...
I jeszcze jedno naucz sie może pisać poprawną polszczyzną co ? A później mów jakie to są albo jakie nie są kobiety ..

Klopsik1988

ja tylko chcialem dodać że film jest poprostu piękny, i w cale nie ma ciągnących się dłużyzn ;) swoją drogą poraz kolejny nasi kochani dystrybutorzy mnie niemile zaskoczyli, bo, może to i nie jest film komercyjny, ale jest to napewno super produkcja, tylko że w troche innym kierunku, świetny scenariusz, dobra obsada, przepiękbne zdjęcia i muzyka, film zrobiony z rozmachem, ale nie rozmachem na zasadzie, kupa komputerów pocących się nad jednym ujęciem przepełnionym wybuchami, laserami, stworami i czyms tam jeszcze, tego nie ma, więc i filmu u nas w kinach też nie :| no porażka

ocenił(a) film na 5
Ander

jak dla mnie dłużył sie niemiłosiernie !
jak przygodowy to ma być przygoda,szybkie ujecia kamer a nie woooolne
kamery

ocenił(a) film na 10
nybatteri

oceny na filmweb to porażka nigdy sie nimi nie kierowałem gdyż spotkałem się z tak głupawymi ocenami że koń by się uśmiał...

większość głosujących to poprostu debile... zgadzam się z założycielem tego posta w 100%...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones